Compartiment Urologie

Acces vizitatori si program de vizita

Va transmitem Ordinul Nr. 1284/17.12.2012 privind reglementarea programului de vizita al apartinatorilor pacientilor internati in sectiile spitalului spre luare la cunostinta si aplicare. Anexam si comunicatul de presa al Ministerului Sanatatii referitor la obligativitatea respectarii reglementarilor in vigoare.

In acest sens programul de vizita al apartinatorilor va fi:

– de luni pâna vineri intre orele 15.00 – 20.00

– in zilele de sâmbata si duminica intre orele 10.00 – 20.00

In sectia ATI accesul este permis zilnic doar membrilor familiei, cu respectarea procedurilor interne. Acestia vor fi informati despre numarul de telefon al sectiei la care pot obtine informatii despre starea pacientului.

Medicii sefi de sectie/compartiment vor stabili, in timpul zilnic de lucru al medicului curant, un program pentru discutii directe cu membrii familiei care va fi inaintat Directorului Medical spre aprobare si apoi va fi afisat la loc vizibil.

Programul de vizita va fi afisat la intrarea in spital/sectie, in mod vizibil si accesibil vizitatorilor.

Este strict interzisa perceperea de taxe pentru vizitarea pacientilor.