Doctorul Vlad Morariu este noul manager al Spitalului Fălticeni

Spitalul Municipal Fălticeni are un nou manager în persoana doctorului Vlad Morariu. Postul a fost obținut în urma concursului organizat pe data de 29 martie 2014. În urma celor două probe, testul grilă de verificare a cunoștințelor și susținerea proiectului de management, medicul sucevean a obținut nota 9,37 (9,20 la proba scrisă și 9,54 la susținerea lucrării de management)

Consiliul de Administrație al Spitalului Municipal Fălticeni a validat, pe 31 martie 2014, mandatul noului manager.

Vlad Morariu a asigurat și perioada de interimat, între octombrie 2013 și martie 2014. Principala prioritate în primul său mandat este finalizarea noului spital.

Medicul ortoped Morariu va fi la conducerea Spitalului Municipal Fălticeni timp de trei ani.